מתלבטים איזה
מכשיר לוויני
לקחת?
בעולם קטן בכל המכשירים יש לחצן מצוקה וחיבור למוקד
אז מה ההבדל בין טלפון לוויני למסנג'ר לוויני?
מסנג'ר לוויני
מסנג'ר לוויני מאפשר כתיבת הודעות ללא יכולת דיבור
במצב חירום זה אומר שלוחצים על לחצן המצוקה להפעלת החירום ואז ממשיכים את התקשורת בעזרת הודעות טקסט
בשגרת הטיול מסנג'ר מאפשר לשלוח הודעות מוגדרות מראש, לשלוח ולקבל הודעות טקסט חופשי, לבצע עיקוב (TRACK) למסלול, לנווט על גבי מפה טופוגרפית ועוד.
מסנג'ר לוויני קל יותר וזול יותר בהשוואה לטלפון לוויני והסוללה בנויה להחזיק עד מספר שבועות של שימוש רציף ללא טעינה.
החל מ 7 שקלים ליום
טלפון לוויני
טלפון לוויני מאפשר גם כתיבת הודעות וגם דיבור
בשגרת הטיול טלפון מאפשר להיות בקשר ישיר כולל אפשרות שיחה. ניתן להתקשר אליכם אם יש צורך ואתם יכולים להתקשר חזרה וכמובן שניתן גם לשלוח הודעות טקסט, מסרונים ודואר אלקטרוני
טלפון לוויני מהווה יתרון למי שצריך להיות בקשר רציף עם הבית/משרד או למי שנוסע לטיולים יחסית קצרים או בקבוצה ויכול להרשות לעצמו.
טלפון לוויני מאפשר דיבור אך קצת יותר גדול ממסנג'ר ומחירו יותר גבוה.
החל מ 20 שקלים ליום
מתי נבחר מסנג'ר לוויני ומתי טלפון לוויני?
טיול קצר או ארוך?
כאשר מדובר בטיול קצר יחסית (שבוע שבועיים) הבדלי העלויות בין טלפון למסנג'ר לא גדולים ולכן כדאי לא להתפשר ולקחת טלפון לוויני. אם הטיול ארוך (חודש ומעלה) המשמעות התקציבית כבר יותר מהותית - ניתן להוזיל עלויות על ידי השכרת מסנג'ר לוויני.
מטיילים לבד או בקבוצה?
כאשר מטיילים בקבוצה העלות מתחלקת בין המשתתפים והמשמעות התקציבית פחות קריטית – כדאי לא להתפשר ולקחת טלפון לוויני. אם מטיילים לבד והנטל התקציבי לא מתחלק אז ניתן להוזיל עלויות על ידי השכרת מסנג'ר לוויני.
טיול רגוע או אקסטרים?
אם מדובר בטיול אקסטרים שכולל הימצאות בתנאי שטח קשים ומסוכנים כדאי לקחת טלפון לוויני כי במצבי קיצון לא תמיד יש זמן או יכולת להתכתב. אבל אם מדובר בטיול תרמילאים רגוע עם קצת טרקים פה ושם בהחלט ניתן לקחת מסנג'ר לוויני.
יש חשמל מדי פעם?
אם לא ניתן לטעון את המכשיר כל 5 ימי שימוש (בערך) אז כדאי לקחת מסנג'ר לוויני שזמן הסוללה שלו ארוכים משמעותית מטלפון לוויני.
בחרתי מסנג'ר לוויני...איזה דגם מתאים לי?
אינריץ מיני - קטנטן בגודל, גדול בביצועים
אינריץ מיני - זה הדגם החדיש ביותר של גארמין שיצא לאחרונה ומחליף את המכשיר הישן אינריץ 1.5 שכבר עשה את שלו ומזמן לא מיוצר או נתמך.
אנחנו ממליצים על הדגם הזה לכל מי שרוצה את כל תכונות התקשורת של אינריץ אבל במכשיר קטנטן ששוקל רק 100 גרם!
היתרון הבולט של המכשיר זה הגודל והמשקל שלו - המכשיר באמת קטן וחכם. אבל ללא תפריט גדול זה אומר שהשימוש במכשיר דורש טיפה יותר מיומנות.
לעומת זאת - ניתן לחבר לאפליקציית EARTHMATE של גארמין בסמרטפון ואפילו לשעוני גארמין. החיבור מאפשר לשלוט במכשיר מרחוק בעזרת האפליקציות.
אינריץ SE
מכשיר אינריץ SE פלוס הינו הדגם הבסיסי של אינריץ שכולל מסך עם מקלדת וירטואלית וסוללה מובנית שמספיקה למספר שבועות של הפעלה. המכשיר מספק את אותן היכולות של אינריץ מיני אבל עם מסך גדול יותר וצבעוני.
אינריץ SE פלוס יכל להתאים למי שלא צריך מפות טופוגרפיות כי לא מתכנן טיולים בשטח אבל קצת חושש מהתפעול של אינריץ מיני או מעדיף מסך גדול עם אייקונים צבעוניים (על חשבון הגודל).
אינריץ אקספלורר
אינריץ אקספלורר - זה הדגם המתקדם ביותר של אינריץ. המכשיר זהה לאינריץ SE אבל כולל מד גובה, מצפן ומפות טופוגרפיות לניווט והתמצאות בשטח.
אנחנו ממליצים על הדגם הזה לכל מי שמתכוון לעשות טרקים בשטח או שמעוניין לראות על גבי מפה איפה נמצא גם להתמצאות וגם כאלמנט בטיחותי.
היתרון הבולט של המכשיר זה המפה הטופוגרפית - מאפשר לדעת בדיוק איפה אתם בכל מזג אויר ובכל מצב של בלבול וחוסר ודאות לגבי המסלול.
אינריץ 1.5
אינריץ 1.5 – הוא הדגם הראשון והישן שכבר לא מיוצר יותר והחיסרון הברור שלו הוא שאין לו מסך!
המשמעות היא שבעת חירום אם רוצים לתקשר עם המחלצים (ותמיד רוצים!) חייבים טלפון סלולרי שמתחבר דרך בלוטוס לאפליקציה המאפשרת לכתוב טקסט חופשי.
אנחנו לא ממליצים על הדגם הזה למרות שהוא זול יותר
ספוט
ספוט – זה מסנג'ר לוויני חד כיווני המאפשר רק לשלוח הודעות אבל לא לקבל חזרה.
המכשיר מומלץ רק למי שנמצא בתקשורת רציפה ומעוניין לשדר מעקב אחרי המסלול באופן רציף וברזולוציה גבוהה (כל כמה דקות) כמו תחרויות ניווט, אופניים וספורט אתגרי.
בחרתי טלפון לוויני...איזה דגם מתאים לי?
Isatphone 2
טלפון לוויני מדגם אייסטפון 2 ברשת אינמרסט– רשת אינמרסט היא רשת לווינים גיאוסטציונרים מתקדמת איכותית ואמינה.
לרוב הפעילויות אנחנו ממליצים בחום על אינמרסט היות והרשת יציבה, החיבור של המכשיר לרשת מהיר, עלויות התקשורות נמוכות יותר והמכשיר פשוט ואמין.
רשת אינמרסט לא מכסה את הקטבים ויכולה להקלע לבעיות כאשר הטופוגרפיה גבוהה כמו בין רכסי הרים של 3000 מטר ומעלה (אלפים, הימאליה, רכסי מערב דרום אמריקה וכד) – במקרים אלו רצוי לקחת מכשיר ברשת אירידיום.
Iridium Extreme
טלפון לוויני מדגם אקטרים ברשת אירידיום– רשת אירידיום היא רשת לווינים סובבים ותיקה ונפוצה.
היות והלווינים סובבים הכיסוי של הרשת גלובאלי מלא ויש פחות בעיה של הסתרות של רכסי הרים גבוהים.
החסרון הוא שהתקשורת יקרה יותר, המכשיר יקר יותר ומניסיון שלנו מתחבר לאט יותר לרשת ונתון ליותר תקלות טכניות.
Iridium 9555
טלפון לוויני מדגם 9555 ברשת אירידיום – 9555 הוא הדגם הותיק והאמין של אירידיום. אין לו גיפיאס או יכולת לשליחת מיקומים ולחצן מצוקה אבל הוא מכשיר פשוט וקל לתפעול המאפשר שיחה ומסרונים. מתאים לטיולים באיזורים הרריים או בקטבים ולמי שמרגיש שתפעול טכנולוגיה מתקדמת זה לא הצד החזק .
077-2201130
שם משפחה
שם פרטי
טלפון
דואר אלקטרוני
איך אפשר לעזור?
שלחו הודעה
תודה רבה!
ההודעה נשלחה בהצלחה. אחד מנציגי עולם קטן יחזור אליכם בהקדם.
מעבד נתונים
אנא המתינו בזמן שאנחנו מעבדים נתונים